Kvalitní WMS je standard

27. Dub, 2020 | Novinky

Standardizace se stala často skloňovaným pojmem i u nás v KVADOSu. V poslední době především v souvislosti s naším WMS řešením mySTOCK®. Výsledkem je rychlejší implementace a nižší pořizovací náklady. A bude to mít vliv na funkci? Nebojte, nebude.

Verze standard je plnohodnotným nástrojem pro skutečné řízení skladu. Obsahuje optimalizační nástroje pro řízení zaskladnění, které umožní rychlou a efektivní expedici. Možná mnohé překvapí rozsahem funkčností a variantami rozšíření. Například o elektronické napojení na dopravce a tisk dopravních štítků nebo o možnost integrace s automatickými zakladači Kardex.

Součástí standardizované verze je také přehledné dispečerské rozhraní, které poskytuje přehled nad provozem skladu z jediného místa, ale většinově bez nutnosti větších zásahů do automatizovaně generovaných procesů a úkolů pro jednotlivé skladníky. A to pro všechny procesy příjmu a naskladnění, vyskladnění do expedice, kontroly, inventarizace, ale také přeskladnění dle ABC analýzy.

Samostatným modulem je rozsáhlý reporting, který poskytuje přehledy o skladovém výkonu, využití skladových prostor, obrátce skladu, ale také podklady pro hodnocení skladníků. Dnes není problém sbírat a evidovat mnoho dat o veškerých pohybech na skladě. Náročnější však bývá tato data zpracovat tak, aby obsahovala potřebné informace pro management – tyto výstupy zajímají vedení skladu, obchodu i samotné majitele společnosti. Díky propracovaným reportům založeným na technologii Report serveru jsme schopni vizualizovat a barevně indikovat stav obsazení skladových pozic, a to nejen z pohledu obsazení, ale také obrátky apod.

V aktuální verzi produktu mySTOCK® WMS Standard máme připraveny dvě oborové varianty. Jedna je zaměřena na logistické procesy obchodních firem a druhá více řeší procesy výrobních společností. V druhém případě je to například vnitřní vyskladnění na základě výrobních příkazů, evidence materiálu, polotovaru, ale také finálních výrobků. Konfigurace sortimentu podporuje evidenci dle výrobních čísel, šarží, data spotřeby, kvality apod.

Nasazení této standardní verze šetří nejen vstupní investici a zkracuje čas uvedení do provozu na 3-6 měsíců, ale také umožňuje nižší náklady na samotné provozování. A věříme, že benefitem standardní verze bude také rychlost inovací a rozšiřování funkcionality, kterou bude možné nasadit hned po uvolnění další aktualizované verze.

 

Chcete se o našem WMS dozvědět více? Kontaktujte nás, rádi se s vámi sejdeme!

Kontaktujte nás, rádi se s vámi sejdeme: +420 597 403 403 mystock@kvados.cz