Nejnovější technologie

Pro řízení vašeho skladu využíváme ty nejnovější technologie, díky kterým získáte náskok před konkurencí. S mySTOCK® WMS umíme propojit mobilní terminály od společností Honeywell nebo Zebra, nebo uvolnit skladníkům ruce pomocí technologií hlasového ovládání či chytrých rukavic ProGlove. Zařídíme také plnou automatizaci skladu pomocí robotů.

HLASOVÉ OVLÁDÁNÍ

MOBILNÍ ZAŘÍZENÍ

PICK TO LIGHT

SKLADOVÉ TECHNOLOGIE

HLASOVÉ OVLÁDÁNÍ

Sklad je srdcem firmy a stěžejním místem pro získání konkurenční výhody. Je proto pod velkým tlakem, protože jsou na něj kladeny vysoké nároky. Pokud není možné sklad plně automatizovat a zboží je vychystáváno ručně bez manipulační techniky, nabízí hlasové ovládání velkou úsporu času. Důležité je snížení chybovosti a větší rychlost vychystávání zboží. Ze zkušeností můžeme říct, že produktivita stoupne o více než 30 %. Máme ověřeno, že i z průměrného skladníka můžete díky jisté míře automatizace udělat spolehlivého pracovníka, pokud mu dáte k dispozici ten správný nástroj.

HLAVNÍ VÝHODY

Systém mluví jazykem skladníka

Skladník si vytvoří vlastní povely

Zvládá hlučné provozy

Vyšší bezpečnost práce díky uvolnění rukou

Kvalitní hardware partnerů Honeywell a Zebra

PICK BY VOICE – JAK TO FUNGUJE?

Pracovník, který má na starost manipulaci se zbožím ve skladu a jeho vychystávání, získává povely pro práci přes hlasový systém do svých sluchátek. Stejně jako při práci s mobilním terminálem PDA zadává hlasový systém instrukce, co s danou položkou provést. Oproti PDA má však určité výhody – uvolňuje skladníkovi obě ruce i oči. Ten nemusí ztrácet čas manipulací s PDA a nahlížením na displej, dělá tak méně chyb a je rychlejší. Komunikace funguje obousměrně, systém tedy zadává skladníkovi povely a skladník ovládá aplikaci také hlasem – potvrzuje splnění úkolu. Zadávání povelů a reakce na ně probíhá v krátkých heslech. Pracovník si v systému v řádech minut vytvoří vlastní profil, navíc si může některé příkazy uzpůsobit podle sebe, aby to pro něj bylo přirozené. Skladník, který má svou práci odvádět motivovaně, počítá s tím, že mu systém bude rozumět. Proto je potřeba se zaměřit především na provozy, jež svou zvýšenou hlučností mohou toto porozumění narušit. I s těmito vlivy se umíme při odposlechu hlasových pokynů vypořádat.

PARTNERSTVÍ SE SPOLEČNOSTÍ HONEYWELL

Pro oblast technologie hlasového ovládání jsme uzavřeli spolupráci se společností Honeywell, která je v tomto oboru špičkou na trhu. Skladníka vybavíme speciálními hlasovými terminály fungujícími bezdrátově. Terminály společnosti Honeywell jsou dodávány se sluchátky a mikrofonem jako headset. Sluchátka jsou navržena tak, aby vyhovovala ergonomickým požadavkům a mohla být pohodlně využívána po celou směnu. Je možné zvolit také variantu, která kombinuje čistě hlasové ovládání s využíváním PDA. Vzhledem k povaze konkrétní práce může skladník část směny využívat talkmana a sluchátka, a když je potřeba, vytáhne PDA a naťuká, co potřebuje.

Jako klient si stále můžete zvolit z více variant ovládání vašeho skladu, a to ovládání výhradně hlasem, ovládání pomocí PDA nebo kombinaci obou možností. Vše závisí na konkrétních potřebách daného skladu a očekávaném výsledku.

DOPORUČENÁ MOBILNÍ ZAŘÍZENÍ

Spolupracujeme s řadou výrobců pro technologie, které uvolňuji ruce skladníků. Jedná se o zařízení od komplexních dodavatelů jako Honeywell nebo ZEBRA Technologies, ale také specialistů jako společnost ProGlove, která dodává inteligentní rukavice.

Tyto nástroje usnadňují manipulaci s PDA zařízeními a čtečkami vždy, když potřebuje skladník dvě ruce. Při používání mobilních čteček na prst nebo ruku se zkrátí čas oproti práci s běžnými skenery až o 40 %. Např. rukavice jsou ideální volbou pro skladové aplikace, paletizaci nebo při balení. Výrazně zlepšují efektivitu celého procesu, neboť umožňují skladníkům pracovat rychleji, bezpečněji a celý proces je jednodušší. Práci usnadňují jak akustické, tak vibrační signály bez nutnosti očního kontaktu s PDA nebo monitorem. Čtečka čárového kódu připojená pomocí technologie BT navíc oproti standardním PDA zařízením nabízí rozšířený rozsah vzdálenosti skenování, a to až na 150 cm. A manipulace? Nasazení zvládne skladník jedním pohybem, pro skenování stačí stisknout palec a ukazováček k sobě. Výhodou je nabídka pro praváky i leváky a vybrat si můžete také z více velikostí, které pohodlně padnou jak mužům, tak ženám.

PICK TO LIGHT

Další ověřenou technologií, která vychází z bezpapírové metody vyřízení objednávek, je pick to light. Příslušné regály a pozice se rozsvěcují na základě příkazů z informačního systému. Tato metoda funguje jak pro proces vyskladnění, tak naopak pro vracení zboží zpět do regálů. Skladníci nepotřebují tolik času pro zaškolení, protože světelný systém funguje spolehlivě a intuitivně.

Díky technologii pick to light můžete do vašeho skladu přinést novou úroveň efektivity a rychlosti. Zařízením lze osadit jak sklad, tak jen vychystávací pracoviště. Plnění objednávek je poté řešeno opět přes pickovací bod / stůl, kde se u pracovníka skladu řadí palety se zbožím k aktuálně otevřeným objednávkám. Systém směřuje pracovníka, pro jaké zboží a kam pro něj na paletě sáhnout. Pickovací stůl dále zvýrazní, do jaké krabice výrobek patří, kdy ještě nějaké výrobky chybí a kdy je objednávka dokončena, tedy připravena k expedici.

SKLADOVÉ TECHNOLOGIE

Řízení automatických skladů

Umíme optimalizovat využití skladového prostoru do výšky. Orientujete se snadno pomocí indikace polohy a světelné signalizace. Čas skladníka využijete efektivně při obsluze více kardexů najednou. Zakladače jsou řízeny online.

Vizualizace na velkoplošných obrazovkách

Veškeré procesy umíme přehledně vizualizovat na velkoplošných obrazovkách, které jsou ve skladu rozmístěné. Pomáháme tak zvýšit efektivitu řízení skladu. Výstupy lze totiž snadno použít k jeho účinné reorganizaci a optimálnímu rozložení skladových zásob. Nad zobrazením lze spouštět libovolné pohledy či zadávat nespočet příkazů a přijít tak na skryté souvislosti, které by z pouhé tabulky nebyly zřejmé. Mějte přehled o vytíženosti jednotlivých pracovišť na lince.