mySTOCK bude řídit robotizovaný sklad společnosti Euromedia Group

22. Čvc, 2022 | Novinky

Skupina Euromedia Group, lídr knižního trhu provozující mimo jiné síť knihkupectví Luxor a největší knižní velkoobchod v České republice chystá v logistickém parku společnosti P3 ve středočeském Stochově výstavbu nejmodernějšího robotického skladu založeného na technologii AutoStore, kterou dodá společnost Element Logic. Součástí celého procesu je rovněž integrace našeho Warehouse Management Systemu mySTOCK, který bude řídit technologii AutoStore, linky, kardexy, technologii Pick to light, cartonwrap či paletový sklad s posuvnými regály.

„V České republice není budova, kde se nachází větší množství knih na jednom místě než v současném skladu Euromedia Group. S rostoucím počtem zákazníků a poptávkou po zboží se zvyšují nároky na efektivitu a produktivitu skladu. V tom pomůže robotizace s technologií AutoStore, která přinese značnou úsporu místa, zefektivnění práce a snížení chybovosti při přepravě zásilek. Věříme však v potenciál knižního trhu v České republice a jeho dlouhodobý růst. Investicí do nového skladu chceme být na tento růst připraveni a zároveň zvyšujeme kvalitu a spolehlivost logistiky, s čímž přispíváme k rozvoji celého knižního trhu,” říká František Mala, CEO Euromedia Group.

Roboti se budou starat o vyhledávání zboží ve skladu a jeho dopravu ke skladníkům, kteří zboží převezmou a připraví k odeslání v tzv. pracovních portech. Ve skladu o rozloze přes 10 000 m2 bude zboží uloženo v první fázi v 65 000 plastových boxech (tzv. binech) a s přípravou zboží k expedici bude zaměstnancům pomáhat až 90 robotů. Díky modularitě technologie AutoStore návrh budoucího skladu umožňuje další postupné navyšování jeho kapacity a výkonu. Další úsporu místa a zrychlení vychystávání zboží zajistí pojízdné paletové regály Jungheinrich, které mimo jiné redukují nevyužitý prostor uliček.

„Velkou výzvou přípravy nového skladu je pečlivé sladění všech procesů a zajištění čistoty datových vstupů, na kterých je technologie Autostore závislá. Součástí celého procesu je rovněž integrace nového Warehouse Management Systemu od ostravské společnosti KVADOS. Prostřednictvím něj budeme řídit roboty, dopravníky a automatizovaný paletový sklad,” říká Jan Kuneš, ředitel IT Euromedia Group.

Zavedení nejpokročilejších skladovacích technologií pomůže skupině udržet vysokou kvalitu služeb a zajistit její stálé zlepšování. „S tím jde ruku v ruce náš závazek plnění slibů. Pokud například garantujeme dodání zboží do dvou dnů nebo “pod stromeček”, musíme to dodržet. Vzhledem k růstu se ale na vrcholu sezóny začínáme blížit naší hranici kapacity. Robotizace  skladu nám tak uvolní ruce a budeme se moci dále rozvíjet ke spokojenosti našich zákazníků, zaměstnanců i investorů,” uzavírá Kamil Kidoň, ředitel logistiky Euromedia Group.

Článek z Retail News

 

Kontaktujte nás, rádi se s vámi sejdeme: +420 597 403 403 mystock@kvados.cz