Nasazujeme do skladů inteligentní rukavice

21. Dub, 2021 | Novinky

Zvýšení efektivity je dnes společně s automatizací a robotizací klíčovým motorem v logistice. Jak ale zlepšit práci lidí ve skladech, kde se provoz bez lidské ruky neobejde? Při manipulaci s PDA zařízeními a čtečkami potřebuje skladník klasicky dvě ruce. Kdyby ale používal inteligentní skenovací rukavici, zkrátí se čas oproti práci s běžnými skenery až o 40 %.

Spojili jsme proto síly s německou společností ProGlove, která na trh s touto invencí přišla. Vyvíjejí špičkové průmyslové výrobky s myšlenkou na budoucnost Průmyslu 4.0. Inteligentní řešení této společnosti používají renomované organizace po celém světě ve výrobě, logistice, skladování a obchodu.

S klasickými skenery je v některých situacích obtížné manipulovat a nejsou dostatečně ergonomické. Naopak ProGlove rukavice jsou ideální volbou pro skladové aplikace, paletizaci nebo při balení. Výrazně zlepšují efektivitu celého procesu, neboť umožňují skladníkům pracovat rychleji, bezpečněji a celý proces je jednodušší. Práci usnadňují jak akustické, tak vibrační signály bez nutnosti očního kontaktu s PDA nebo monitorem.

Rukavice MARK 2

Rukavice pod označením MARK 2 patří k nejmenším a nejlehčím nositelným čtečkám na trhu (váží jen 40 gramů) a umožňuje tak uživatelům snadno skenovat všechny druhy kódů. Zároveň zachovává volné ruce pro práci. Čtečka navíc oproti standardním PDA zařízením nabízí rozšířený rozsah vzdálenosti skenování, a to až na 150 cm. A manipulace? Nasazení zvládne skladník jedním pohybem, pro skenování stačí stisknout palec a ukazováček k sobě. Výhodou je nabídka pro praváky i leváky a vybrat si můžete také z více velikostí, které pohodlně padnou jak mužům, tak ženám.

Skenery čárových kódů fungují buďto na technologii Bluetooth Low Energy nebo si můžete vybrat rádiovou frekvenci. V obou případech je zajištěná kvalita a přesnost snímání dat, které potřebujete ke sledování zboží. Vše přizpůsobeno potřebám vašeho provozu a konkrétním procesům ve skladu. Rozšířili jsme tak mySTOCK® WMS vedle možnosti klasických PDA terminálů a moderního hlasového ovládání také o variantu využití inteligentní skenovací rukavice.

„Trend skladové automatizace nebo volných rukou skladníka je v dalším vývoji logistiky klíčový. Pozornost skladníka se díky volným rukám soustředí pouze na manipulaci se zbožím, a to je to, co ve skladu vítězí,“ říká Hana Prauzková, obchodní a marketingová ředitelka společnosti KVADOS.

Kontaktujte nás, rádi se s vámi sejdeme: +420 597 403 403 mystock@kvados.cz