Největší WMS projekt letošního roku

3. Kvě, 2021 | Novinky

Děkujeme za důvěru klientovi JIPOCAR, jehož zakázka letos patří bezesporu k těm nejskloňovanějším WMS projektům v KVADOSu. Pod hlavičkou JIPOCAR si ale nepředstavujte pouze jeden sklad. Jedná se o druhý největší skladový areál v Česku s více než desítkou hal, speciální halou pro skladování chemicky klasifikovaných látek, skladem pro letecké zásilky, centrem pro mytí strojírenských výrobků a logistických obalů, vlastní autodopravou, servisem aut a dalšími službami. JIPOCAR skladuje a zajišťuje logistiku pro více než 100 ukladatelů. Naše WMS řeší službu pro cca 70 ukladatelů stávajícího portfolia, proto jsme projekt rozdělili do více etap z pohledu jednotlivých typů zákazníků. Máme za sebou úspěšné najetí první etapy, která měla za cíl implementovat WMS pro ukladatele zásobující e-shopy a velké řetězce elektrem a elektronikou. Pro tyto významné ukladatele jsme také realizovali přímé napojení na meziskladový systém mySTOCK® WMS a jejich primární ERP systémy.

Aktuálně do provozu spouštíme druhou etapu, která systémově zahrnuje funkcionality a zapracování takzvaného ADR sortimentu (nebezpečné látky). Tyto látky mají speciální režimy skladování, podmínky umístění či speciální piktogramy. Dodržování definovaných podmínek a direktiv pohlídá právě WMS mySTOCK®, který zároveň bude tento sortiment řídit.

Zajistit skladovací a logistické služby pro více než 100 ukladatelů generuje také značnou pracnost a administrativní náročnost při komunikaci s ukladateli. Není však reálné propojit se automaticky se všemi jejich primárními systémy. Proto je součástí druhé etapy jednotný webový portál pro všechny ukladatele. Zde si zákazník po přihlášení přímo provádí své skladové aktivity a JIPOCAR tak významně zautomatizuje Náš významný polský klient, komunikaci se svými ukladateli.

Kontaktujte nás, rádi se s vámi sejdeme: +420 597 403 403 mystock@kvados.cz